Hlavní obsah
Dětský domov Hamr na Jezeře Foto: Novinky

Vydejte se po turistických trasách s dětmi z dětských domovů

Prázdniny jsou ve své druhé půlce a mnohým z nás již dochází nápady, jak aktivně strávit volné dny se svými dítky. Pokud rádi cestujete a poznáváte nová místa, pak se vydejte po turistických trasách s překvapením, které v rámci projektu Naše kopečky připravily děti z dětských domovů.

Dětský domov Hamr na Jezeře Foto: Novinky
Vydejte se po turistických trasách s dětmi z dětských domovů

"Děti z dětských domovů sestavily tým, který si ve svém okolí vyhledal zajímavou trasu na výlet, nejlépe putování na vrchol kopce. V jeho okolí pak ukryly schránku skrývající překvapení. Jako odměnu jim pak firma Nestlé zaslala horské kolo v Granko designu," vysvětluje vznik těchto neobvyklých turistických tras ředitelka Nadace Terezy Maxové Terezie Sverdlinová.

Speciální turistické trasy s podrobným popisem a návodem naleznete na stránkách www.nasekopecky.cz . V současné době zde naleznete 35 tras s pokladem na jejich konci. K nalezení pokladu je třeba po celé trase pozorně sledovat okolí a podle toho správně vyplnit doplňovačku, která skrývá polohu utajené schránky. Po nalezení schránky se „hledači“ zapíší do „kroniky“ a mohou si vzít některý z dárků. Za každý odebraný dárek tam však musí zanechat jinou pozornost pro ty, kteří poklad najdou po nich.

Během prvního roku se do projektu zapojilo 22 dětských domovů a vytvořilo celkem 35 zajímavých tras. Lákadlem mohou být i názvy tras – část z nich připojujeme: Vrchol s tajnou podzemní chodbou, Vyhlídková věž u Horšovského Týna, Od pramenů k vrcholům, Chladná studňa, Cesta klidnou Šumavou, Svatý kopeček u Mikulova. Další trasy jsou průběžně doplňovány v průběhu celého roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků