Hlavní obsah
Vrátit se po rodičovské dovolené zpět do práce je obtížné. Foto: Profimedia.cz

S návratem do zaměstnání po rodičovské dovolené pomáhají bezplatné kurzy

Vrátit se po rodičovské dovolené zpět do práce je obtížné a mnohdy ještě těžší je najít na trhu práce jiné, lepší uplatnění. Překonat tyto obtíže pomůže projekt společnosti Image Lab - "Vracíme se: chceme uspět v práci a mít šťastný domov", do kterého se mohou přihlásit rodiče na rodičovské dovolené nebo ti, kteří se do práce vrátili před méně než dvěma lety. Šanci mohou také využít rodiče samoživitelé s dětmi do 15 let.

Vrátit se po rodičovské dovolené zpět do práce je obtížné. Foto: Profimedia.cz
S návratem do zaměstnání po rodičovské dovolené pomáhají bezplatné kurzy

„Celý projekt je postaven tak, aby jeho účastníci z řad rodičů znovunabyli sebevědomí pro jednání s novým nebo staronovým zaměstnavatelem a dokázali časově efektivně skloubit návrat do práce s rodinnými povinnostmi.

Pokud se rozhodnou hledat jiné pracovní uplatnění, pomůžeme jim se sestavením životopisu a motivačního dopisu na konkrétní pozici a s přípravou na přijímací řízení. Budou tak mít příležitost osvěžit si dovednosti, které urychlí jejich adaptaci a usnadní zvládnutí nové pracovní role. Výsledkem by měl být spokojený zaměstnanec i zaměstnavatel,“ vysvětluje Ota Maderová, manažerka projektu, a dodává:

„Návrat po mateřské (rodičovské) dovolené je pro každého rodiče, ať už ženu nebo muže, velmi náročný a to nejenom po psychické stránce, ale i fyzické. Naše kurzy a workshopy, které jsou navíc pro účastníky zdarma, můžou účinně zájemcům pomoci se s tímto přechodem vyrovnat a prosadit se na velmi konkurenčním trhu práce.“

Kurzy jsou zaměřeny především na profesionální komunikaci, asertivitu a vyjednávání, sebeřízení – time management. Jedinci se také naučí sestavit přesvědčivý životopis a motivační dopis, jak uspět při přijímacím pohovoru nebo ”jak nezakopnout při prvním kroku”. Na to lze navázat individuálním koučinkem, v rámci kterého lze hledat pomoc při řešení obtížných situací v zaměstnání i doma.

Účast v kurzech je bezplatná, podmínkou je však bydliště v Praze. Více informací na: www.vracimesedoprace.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků