Nejčastěji požádali loni o ukončení těhotenství ženy se dvěma dětmi, kterých bylo 35 procent ze všech žadatelek, bezdětných bylo 27 procent. To, že nejčastěji nechtěně otěhotní matky s dětmi, je nejspíš dáno tím, že mnohdy užívají méně spolehlivé formy antikoncepce.

Samovolné potraty tvoří 30 procent všech předčasně ukončených těhotenství. Jejich počet je v posledních letech relativně stabilní. V současném období se pro rozšíření rodiny rozhoduje velmi početná skupina žen narozených v populační vlně poloviny sedmdesátých let. Tyto ženy jsou přibližně ve věku 28 až 34 let. Většina gynekologů se shoduje v tom, že ideální biologické podmínky pro bezproblémový průběh gravidity však u žen nastávají o několik let dříve.

Počty žen, které se chtějí zbavit neočekávaného dítěte, se snižují díky rozšiřování a zdokonalování antikoncepce. Interrupce mají stále své odpůrce, kteří bojují za záchranu každého života. V sobotu pochodovaly Prahou asi dvě stovky příznivců Hnutí pro život. I když tuší, že se jim nepodaří umělé přerušení těhotenství zakázat, chtějí ho alespoň stanovením určitých kritérií omezit.