V televizním vysílání britské televize ITV se proti sobě postavila matka Lynnea Shriefová a novinářka Sonia Poultenová. Zatímco pro matku dvou dětí je milování za přítomnosti spících dětí věc zcela přirozená - nenarušující vývoj dětí, pro novinářku Soniu je to zcela nemyslitelné.

Lynnea argumentovala hlavně  tím, že se samozřejmě nejedná o extra vášnivé, hlasité milování, Sonia jí oponovala, že pro dítě mohou být nebezpečné i nepřirozené vibrace.

Podle Sonii sex v jedné posteli s dítětem jednoduše ovlivňuje jeho vývoj, i když dítě spí. Jako příklad uvádí příběh své kamarádky, jež slyšela své rodiče, když měli sex ve vedlejší místnosti. Po celou dobu si myslela, že tatínek mamince ubližoval a má z toho celoživotní trauma.

Jaký je na to váš názor? V Británii se postavilo více lidí za názor Lynney, že sex k životu patří a je v mnoha ohledech důležitý. A pokud rodiče při intimnostech berou ohledy na děti, aby je neprobudili, tzn. že jsou tišší a jemní, pak toto milování nemůže být pro děti jakkoliv škodlivé.

Podle sexuologů je pro partnery i děti mnohem škodlivější, pokud rodiče kvůli dětem sex zanedbávají. Neuspokojením potřeb jsou posléze nervóznější a výbušnější nejen k sobě samým, ale právě i k dětem.