Hlavní obsah
Ne pro všechny ženy představuje vypracované tělo prototyp sexuálně přitažlivého muže. Foto: Profimedia.cz

Při svádění žen ne vždy zvítězí svalovec

Vypracované tělo, jako ocel tvrdé svaly a kurážné chování představují prototyp sexuálně velmi přitažlivého muže. Jenže ne pro všechny ženy a ne za každých okolností. Biologové z Kalifornie totiž zjistili, že i slabší a bojácní jedinci občas na poli svádění silákům a svalovcům vypálí rybník.

Ne pro všechny ženy představuje vypracované tělo prototyp sexuálně přitažlivého muže. Foto: Profimedia.cz
Při svádění žen ne vždy zvítězí svalovec

Z nevysvětlitelných důvodů prostě samice všech možných druhů živočichů včetně člověka občas dají přednost slabším a bojácnějším jedincům. Za vším zřejmě stojí tzv. chemie lásky.

Studiem širokého spektra agresivity u různých druhů živočichů včetně člověka se zabývali experti z University of Southern California. „Vítěze a ztroskotance mohou charakterizovat neočekávané interakce mezi jedinci – tzv. chemie,“ uvedli v závěru své studie vědci z Kalifornie. Mnohdy jsou tedy chemie a pověstná jiskra při svádění důležitější než nablýskané svaly.

Vědci se snažili odhalit zákonitosti paradoxu, který platí u organismů od octomilek po člověka. Položili si otázku: „Pokud totiž válečníci vyhrávají bitvy, proč se všichni samci (včetně mužů) nevyvíjejí v extra agresivní jedince?“ U octomilek totiž řada samiček občas propadne bojovníkovi, občas ale také samci, který nebojuje, a občas některým samcům zase bez zřejmých důvodů.

„Prokázali jsme u octomilek, že i ti geneticky nejagresivnější samci mohou mít Achillovu patu a prohrát v boji se samci, kteří jsou ve většině případů ztroskotanci. Různé samice (a ženy také) preferují různé samce (muže),“ tvrdí vedoucí autor studie Brad Foley.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků