Hlavní obsah

Kofein může pomoci zeštíhlit nohy

Bez kávy si ráno nedokáže představit nejedna žena. Podle nejnovější brazilské studie kofein v kávě obsažený zeštíhluje ženám nohy. Ovšem pitím litrů tohoto černého nápoje svým končetinám nepomůžete. Zeštíhlující účinek má pouze v případě, že je na pokožku aplikován pravidelně a v krému.

Kofein může pomoci zeštíhlit nohy

Tým expertů z Federální univerzity státu Rio de Janeiro aplikoval stovce dobrovolnic na nohy krém se sedmiprocentním obsahem kofeinu. Ženy si své nožky musely mazat dvakrát týdně po dobu třiceti dní. Na konci pokusného období byly výsledky viditelné již pouhým okem. Přes 80 procent žen zaznamenalo zmenšení obvodu stehen a lýtek, u 68 procent došlo také ke zmenšení obvodu boků.

Ačkoli dokázal kofeinový krém nohy zeštíhlit, stav celulitidy se při jeho užívání nezlepšil. Odborníci však tvrdí, že třicetidenní lhůta byla příliš krátká na to, aby se stav celulitidy výrazně mohl změnit.

„Není to lék na celulitidu. Ale může pomoci ženám, které touží po štíhlejších nohách. Cvičení je ale stále nejlepším způsobem k zeštíhlení,“ uvedl vedoucí autor studie Omar Lupi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků