Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Hladký účes snadno a rychle. Jak vybrat žehličku na vlasy

Toužíte po hladkém účesu, ale příroda vám nadělila vlny či kudrny, se kterými denně zápasíte? Pak je pro vás nejsnazším řešením pořídit si pomocníka v podobě žehličky na vlasy. Co zvážit při jejím výběru?

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Hladký účes snadno a rychle. Jak vybrat žehličku na vlasy

Žehličky na vlasy dokážou ušetřit čas s narovnáváním vlasů a umějí poměrně snadno vykouzlit požadovaný účes. Jak ale vybrat tu pravou pro vaše lokny?

Z čeho bude

Jedním z nejdůležitějších kritérií, na která je nutné se při nákupu žehličky zaměřit, je materiál žehlicích ploch, jež přicházejí do styku s vlasy. Volit byste jej měla především podle typu svých kadeří.

Pokud máte velmi jemné vlasy, pak sáhněte po turmalínovém povrchu. Ten totiž zajistí efektivní žehlení i při nižších teplotách (což jemné vlasy ocení), navíc díky němu vlasy „nekrepatí“ a nedochází k jejich dehydrataci. Naopak ženy, které příroda obdařila hustými a silnými vlasy, jež není lehké narovnat a uhladit, by měly sáhnout po žehličce s titanovým povrchem. Je totiž skvělý při vysokých teplotách, ale vlasy nepálí, navíc je velmi odolný.

Nejčastěji se nicméně setkáte s keramickým povrchem žehlicí plochy. Ten je ideální volbou především z hlediska rovnoměrného rozložení tepla a hodí se pro většinu typů vlasů. Často se setkáte také s žehličkami s kombinovaným povrchem (například keramické jádro a titanový povrch).

Pokud narazíte na žehličku s kovovým povrchem žehlicích ploch, pak buďte obezřetné – ačkoli jsou tyto výrobky poměrně levné, k vlasům nejsou právě šetrné a snadno je mohou poškodit.

01_cervenec_Zbozi_Zehlicky na vlasy_1

Na velikosti záleží

Kromě materiálu povrchu žehlicích ploch se zaměřte také na jeho velikost a tvar. Ženy s kratšími vlasy si vystačí s užší žehličkou (ideální je také na vytváření jemných vln a oceníte ji například při cestování). Široké destičky pak přijdou vhod těm, které mají husté, dlouhé a nepoddajné vlasy. Střední velikost žehlicích ploch je univerzální a také nejoblíbenější.

Stále oblíbenější jsou zaoblené žehličky na vlasy, se kterými prameny nejen snadno a dokonale vyžehlíte, ale toužíte-li po vlnitých vlasech, dosáhnete s nimi obdobného výsledku jako s kulmou. Ušetříte tak jeden spotřebič navíc. Pokud víte, že chcete vlasy pouze narovnávat, pak si vystačíte s plochou žehličkou.

Zvláštní kategorií žehliček na vlasy jsou žehlicí kartáče, které vlasy narovnávají během pročesávání, čímž šetří čas při úpravě účesu. Na trhu se také setkáte s krepovacími žehličkami, které vytvářejí specifické vlnky.

Náročnější ženy mohou sáhnout po žehličce iontové, která je k vlasovému vláknu šetrnější, méně vysušuje a zachovává zdravější vzhled. Kromě toho po jejím použití nejsou vlasy zelektrizované. Žehlička – jak její název napovídá – vyzařuje negativní ionty a díky tomu je styling šetrnější. To platí také pro žehličky parní, které také vlasy nadměrně nevysušují a úprava je s nimi velmi snadná. U obou typů nicméně počítejte s vyšší pořizovací cenou.

01_cervenec_Zbozi_Zehlicky na vlasy_2

Vlasy v hlavní roli

Kromě výše zmíněných vlastností žehliček na vlasy je dobré se při nákupu zaměřit také na další „detaily“, které vám nejen usnadní práci s tímto spotřebičem, ale také zajistí krásný účes a nepoškozené vlasy.

Samozřejmostí je nastavitelnost teploty. Většina žehliček nabízí rozpětí od 100 do přibližně 150 stupňů, nicméně setkáte se i s modely s maximální teplotou přes 200 stupňů. Pamatujte ale, že příliš vysoké teploty mohou vlasy při nesprávném zacházení poškodit. Šikovným pomocníkem je funkce uzamčení teploty při žehlení, takže nedojde k nechtěnému přepnutí teploty.

A když už zmiňujeme teplotu – přehlížet byste neměly ani údaj o rychlosti nahřátí přístroje. Pohybovat by se mělo do 30 vteřin. Většina žehliček také nabízí funkci automatického vypnutí (většinou 60 minut při nepoužívání přístroje). Uživatelsky oceníte také nízkou hmotnost žehličky a dostatečně dlouhý přívodní kabel (zvláště nemáte-li v koupelně nejlépe řešené zásuvky).

Pamatovat byste měly při žehlení vlasů také na jejich zdraví. Proto se vyplatí prameny ošetřit před žehlením speciálním přípravkem a nevystavovat je velmi vysokým teplotám. Zdravé vlasy jsou totiž hlavním předpokladem krásného a dokonalého účesu.

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků