Hlavní obsah
Malého tygříka, kterého se snažila Thajka propašovat do Íránu, se ujali chovatelé. Foto: Profimedia.cz

Žena chtěla propašovat živé tygří mládě v kufru mezi plyšáky

Dvouměsíční tygří mládě pod sedativy bylo o víkendu nalezeno v kufru ženy thajské národnosti na letišti v Bangkoku. Kromě něj zavazadlo obsahovalo několik plyšových tygříků, mezi něž jejich živého kolegu žena ukryla. Informovala o tom v minulých dnech stanice BBC s odkazem na společnost zabývající se obchodováním s divokými zvířaty Traffic.

Malého tygříka, kterého se snažila Thajka propašovat do Íránu, se ujali chovatelé. Foto: Profimedia.cz
Žena chtěla propašovat živé tygří mládě v kufru mezi plyšáky

Thajka se snažila nastoupit do letadla směřujícího do Íránu, ale objemné zavazadlo vyvolalo podezření kontrolorů. Záběry rentgenu je navíc posílily, kontrola měla dojem, že mezi hračkami spatřila i živé zvíře. Neprodleně byli přivoláni pracovníci dohlížející na přepravu zvířat a ti v kufru objevili uspané tygří mládě.

Mládě bylo převezeno do centra intenzivní péče v národním parku. Chovatelé se nyní snaží určit, zda bylo chyceno ve volné přírodě, či zda vyrostlo v zajetí.

„Tleskáme všem lidem, kteří společně pomohli odhalit tento odsouzeníhodný pokus o pašování,“ uvedl zástupce ředitele společnosti Traffic pro jihovýchodní Asii Chris Shepherd, který zároveň vyzval k pravidelnému monitoringu možných pašeráckých tras a jejich tvrdším postihům.

„Jestliže se lidé pokoušejí ve svých kufrech pašovat už i živé tygry, zřejmě se domnívají, že jde o něco velice jednoduchého, s čím se dá beztrestně utéci. Pouze stálý tlak na pašeráky a tvrdé tresty na tom mohou něco změnit,“ dodal Shepherd.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků