Hlavní obsah
Jeden ze zhroucených domů v provincii Kan-su na severozápadě Číny Foto: China Daily, Reuters

Zemětřesení v Číně zabilo desítky lidí

Čínu v pondělí postihlo několik poměrně silných zemětřesení, která si podle nové bilance místních úřadů vyžádala nejméně 47 mrtvých, dalších 300 lidí bylo vážně zraněno, uvedla agentura AFP. Podle místních odborníků a americké geologické služby USGS měly otřesy v této lidnaté asijské zemi sílu od 5,6 do 6,6 stupně Richterovy škály.

Jeden ze zhroucených domů v provincii Kan-su na severozápadě Číny Foto: China Daily, Reuters
Zemětřesení v Číně zabilo desítky lidí

Čínské úřady upřesnily, že do hornatých, odlehlých oblastí postižených otřesy míří týmy záchranářů. Není vyloučeno, že počet obětí bude nadále stoupat.

Hasiči pomáhají odnášet ženu zraněnou při zemětřesení v provincii Kan-su na severozápadě Číny.

Foto: China Daily, Reuters

Otřesy byly podle agentur v hloubce od jen jednoho kilometru do deseti kilometrů. Nejsilnější zaregistrované zemětřesení bylo na severozápadě Číny v méně lidnaté provincii Kan-su u města Ting-si, odkud byly hlášeny první oběti. Město leží asi 1230 kilometrů západně od Pekingu. Otřesy byly citelné v provinčním hlavním městě Lan-čou vzdáleném 177 kilometrů severně a v Si-anu o 400 kilometrů dál východním směrem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Otřesy v Číně zachytily průmyslové kamery

Video: Reuters

Čínský Červený kříž už oznámil, že do oblasti posílá 200 stanů a 1000 sad základních potřeb. Týmy záchranářů, kteří mají posoudit rozsah škod, byly vyslány jak z Lan-čou, tak z Pekingu. Vláda vyslala také 500 vojáků včetně 120 specializovaných záchranářů. Meteorologové v této oblasti předpovídají pro následující dny deště, což zvýší potřebu přístřeší pro osoby postižené zemětřesením a také riziko možných sesuvů půdy.

V dubnu si otřesy o síle 6,6 stupně Richterovy škály v provincie S'-čchuan na jihozápadě Číny vyžádaly na 200 mrtvých a více než 13 000 zraněných. Zemětřesení o síle přes osm stupňů ve stejné oblasti před pěti lety po sobě zanechalo 90 000 mrtvých nebo pohřešovaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků