Hlavní obsah
 

Záplavy na japonském ostrově Kjúšú si vyžádaly nejméně 49 mrtvých

Kolem pěti desítek lidských životů si už na japonském ostrově Kjúšú vyžádaly záplavy způsobené tři dny trvajícími silnými lijáky. Řeky, jež vystoupily z břehů, přinutily více než půl milionu lidí opustit své domovy, informovala v pondělí agentura Kjódó.

 
Záplavy na japonském ostrově Kjúšú si vyžádaly nejméně 49 mrtvých

Nejvíce zasažená je prefektura Kumamoto, kde úřady potvrdily už 49 obětí záplav. Vedení prefektury Kumamoto upřesnilo, že mezi oběťmi je 14 seniorů z jednoho pečovatelského zařízení u řeky Kumy. Ta vystoupila z břehů na jedenácti místech a prolomila jednu protipovodňovou hráz.

Záchranáři dál pátrají po desítce nezvěstných.

Na třetím největším japonském ostrově ale přibývají další místa ohrožená dešťovými přívaly a stoupajícími hladinami toků. Meteorologové vydali upozornění na možnost nejvyššího stupně povodňové aktivity v prefekturách Fukuoka, Nagasaki a Saga. Podle agentury Kjódó se tam k 18:00 (11:00 SELČ) muselo z domovů evakuovat přes 330 000 lidí z více než 140 000 příbytků.

Už brzy dopoledne místního času (v noci na pondělí) nařídily úřady kvůli ohrožení bezpečnosti opustit domovy dalším 254 000 obyvatel rovněž v prefekturách Kumamoto, Mijazaki a Kagošima.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků