Hlavní obsah

Za výbuchem na palubě obřího Boeingu byla kyslíková láhev

Podle dosavadních výsledků vyšetřování stojí za červencovým výbuchem v letadle australské společnosti Qantas tlaková láhev s kyslíkem. Odborníci však stále netuší, proč k explozi, která vytvořila v boku letadla třímetrový kráter, došlo. Letadlo po incidentu úspěšně nouzově přistálo v Manile.

Za výbuchem na palubě obřího Boeingu byla kyslíková láhev

Letoun Boeing 747-438 s 365 pasažéry na palubě byl 25. července na cestě ze z Londýna do Melbourne. Po výbuchu došlo ke ztrátě tlaku v kabině, letadlo proto rychle sestoupilo do nižší letové hladiny a piloti se rozhodli pro nouzové přistání.

Ředitel Australského úřadu pro bezpečnost dopravy, Julian Walsh proghlásil, že zásadní otázkou, na níž vyšetřovatelé zatím neznají odpověď je to, proč dotyčná kyslíková láhev explodovala. Láhev byla zkontrolována jak po instalaci na palubu letounu, tak i šest týdnů před nehodou.

.: Stroje Qantasu na letišti v Sydneyfoto: Reuters/Daniel Munoz

Zveřejněné výsledky šetření odpovídají závěrům, k nimž ve svém vyšetřování došla společnost Quantas. Ta byla vždy považována za bezpečnou, nicméně nedlouho po něhodě se u jejích strojů objevily i další problémy, které aerolinky vedly k ostavení šestice letadel z její flotily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků