Hlavní obsah
 

Výletní loď v Japonsku je zamořená koronavirem, počty nakažených stoupají

Počty obětí nákazy koronavirem v Číně neustále stoupají. Tamější ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek potvrdilo, že mrtvých je už téměř 570 a nakažených přes 28 tisíc, napsala agentura DPA. Nákaza ovšem kosí i cestující uvězněné na výletní lodi Diamond Princess, která kotví v přístavu Jokohama v Tokijském zálivu.

 
Výletní loď v Japonsku je zamořená koronavirem, počty nakažených stoupají

Koronavirem se tam nakazilo dalších deset lidí, celkem jich jsou dvě desítky. Tamní úřady se rozhodly, že loď, na jejíž palubě je 3711 lidí, budou držet v karanténě následujících 14 dní.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Japonsko uvalilo karanténu na výletní loď s 3700 pasažéry, na které cestoval muž s koronavirem

Video: Reuters

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ve středu uvedl, že 80 procent případů infikovaných novým koronavirem je v epicentru nákazy, kterým je provincie Chu-pej ve střední Číně. Na Čínu pak připadá zhruba 99 procent všech případů zaznamenaných ve světě.

O jedné oběti koronaviru informovaly úřady severočínského města Tchien-ťin, provincie Chej-lung-ťiang na severovýchodě země a provincie Kuej-čou na jihozápadě.

Nejvíce nakažených mimo Čínu hlásí Japonsko, Singapur (28) a Thajsko (25). Mimo Čínu podlehli koronaviru dva lidé – jeden v Hongkongu a druhý na Filipínách.

Nový virus, označovaný jako 2019-nCoV, se začal šířit z města Wu-chan ve střední Číně. Podle lékařů vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků