Hlavní obsah
 

Vůdce studentských protestů v Hongkongu zadržela policie

Policie v Hongkongu ve středu zadržela studentské vůdce Joshuu Wonga a Lestera Shuma, kteří stáli v čele prodemokratických demonstrací v tomto asijském středisku finančnictví a obchodu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky a sdělení studentské skupiny.

 
Vůdce studentských protestů v Hongkongu zadržela policie

Pořádková policie se podle svědků Reuters střetla s demonstranty, kteří se pokusili klást odpor úřadům, jež se je snažily dostat z ulice. V srdci protestů ve čtvrti Mong Kok zůstalo několik stovek demonstrantů, kteří mávali žlutými transparenty a provolávali hesla za "úplnou demokracii" v bývalé britské kolonii.

Policie je ale zatlačila a hlavní místo protestů v Mong Kok vyklidila.

Policii při střetu s demonstranty v Hongkongu

Foto: Bobby Yip, Reuters

Svědek Reuters mezitím spatřil, jak policie odvádí Shuma, jednoho ze studentských lídrů protestů. Jistá skupina studentů s názvem Scholarism na internetu uvedla, že úřady zadržely i Wonga.

Podle zpravodajského serveru BBC News bylo ve středu zatčeno také sedm policistů pro podezření, že během zásahu minulý měsíc zmlátili jednoho z účastníků demonstrací.

Protestující tábořili ve třech oblastech Hongkongu od 28. září. Požadovali větší demokracii pro toto území, které spadá pod čínskou vládu, ale těší se značnému stupni autonomie. Krize pokračovala, aniž by bylo na dohled nějaké řešení - ani hongkongská vláda, ani studentští vůdci protestů nejevili žádnou ochotu ke kompromisu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků