Hlavní obsah

Věž Sky Tower se zbarvila do bílé, na Novém Zélandu uctili památku zavražděné dívky

Věhlasná věž Sky Tower v novozélandském městě Aucklandu se v pondělí na počest zavražděné britské dívky zbarvila do bíla. Za vraždu 22leté turistky Grace Millaneové se veřejně omluvila premiérka země Jacinda Ardenová.

Věž Sky Tower se zbarvila do bílé, na Novém Zélandu uctili památku zavražděné dívky

„Jménem Nového Zélandu bych ráda vyjádřila upřímnou soustrast rodině Grace. Vaše dcera u nás měla být v bezpečí, a nebyla. Je mi to líto a omlouvám se,“ řekla se slzami v očích novozélandská premiérka na tiskové konferenci.

Britská batůžkářka Millaneová, která po dokončení vysokoškolských studií cestovala kolem světa, se ztratila na začátku prosince. Po týdnu bylo nalezeno její tělo na předměstí Aucklandu.

Zavražděná Grace Millaneová

Foto: Profimedia.cz

Šestadvacetiletý vrah turistky byl dopaden a stanul před soudem, jeho identita však zveřejněna nebyla.

Případ vyvolal značný zájem veřejnosti, protože Nový Zéland je považován za jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Po zveřejnění informací o vraždě mladé dívky se ale rozhořela diskuze o tom, zda se bezpečnostní situace v ostrovní zemi nezhoršila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků