Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Zambii zakázali energetický nápoj s viagrou

Zambijské úřady zakázaly energetický nápoj Power Natural High Energy Drink SX, když se ukázalo, že obsahuje viagru. Jeden z konzumentů si loni podle agentury Reuters stěžoval na to, že měl po požití nápoje téměř šestihodinovou erekci. Výrobce, firma Revin Zambia, nápoj vyvážela také do dalších afrických zemí.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Zambii zakázali energetický nápoj s viagrou

Zambie nápoj zakázala poté, co se ukázalo, že nápoj obsahuje látku proti mužské impotenci. Oznámily to úřady ve městě Ndola, kde se nápoj Power Natural High Energy Drink SX vyrábí.

Zákaz následuje po prosincové stížnosti zambijského ústavu pro kontrolu léčiv. Ten ke konci minulého roku reagoval na stížnost spotřebitele, jenž si stěžoval na trvalé pocení a téměř šestihodinovou erekci.

Úřady nařídily stažení nápoje z prodeje poté, co testy prokázaly, že obsahuje přípravek sildenafil citrata, známý pod obchodním názvem viagra. Ten by měl být k dostání jen na recept. Zambie rovněž zakázala výrobu nápoje, dokud nebudou přijata opatření zaručující, že nápoj neobsahuje viagru.

Agentura Reuters podotýká, že Natural Power Energy Drink SX je velmi oblíbený mezi zambijskými muži. Prodával se v půllitrových plastových konzervách, nejčastěji v supermarketech a barech.

Výrobce uvedl, že nápoj vyvážel do Ugandy, Malawi a Zimbabwe. Malawi ho zakázalo už v lednu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků