Hlavní obsah

V Indii unesli a znásilnili pětiletou dívku, bojuje o život

V indickém Dillí byla unesena a až dva dny brutálně znásilňována pětiletá dívka. Poté se ji pachatel pokusil zřejmě uškrtit. Podezřelým je soused rodiny. Holčička bojuje v nemocnici o život. Podle agentury AFP jde o další z řady případů, které vyvolaly protesty proti násilí na ženách.

V Indii unesli a znásilnili pětiletou dívku, bojuje o život

Dítě se stalo obětí únosu v pondělí, když si hrálo před domem svých rodičů ve čtvrti nižší střední třídy v Dillí. Policie v sobotu podle místního tisku zadržela ve státě Bihár souseda rodiny, který je podle ní hlavním podezřelým. Do Biháru odjel vlakem z Dillí a vystopovat se ho povedlo podle signálu jeho mobilního telefonu.

Rodiče už mezitím podali i stížnost na necitlivé chování policie, která podle nich vůbec nechtěla přijmout jejich oznámení, že jim zmizelo dítě. "Nejdřív ji nechtěli zapsat jako pohřešovanou. Když se pak objevila, tak nám policisté řekli, že máme být rádi, že se vůbec našla," řekl novinářům otec dívky.

Pětiletou Indku transportují do nemocnice.

Foto: Adnan Abidi, Reuters

Dav obviňoval policii

Před nemocnicí, kde holčička v kritickém stavu bojuje o život, se v pátek shromáždil dav protestujících, kteří obviňovali policii, že její zmizení nevyšetřovala odpovídajícím způsobem. Podle místních sdělovacích prostředků byl postaven mimo službu policista, který dal jedné z protestujících facku.

Tento případ následuje jen několik měsíců poté, co Indií i okolním světem v prosinci 2012 otřáslo skupinové znásilnění a zbití studentky v jedoucím autobuse v Dillí, která jeho následkům podlehla. Po celé zemi se začaly konat demonstrace a diskuse o postavení žen v indické společnosti a jejich bezpečnosti.

Indický premiér Manmóhan Singh v prohlášení zveřejněném v pátek večer prohlásil, že ho znásilnění dítěte "hluboce šokovalo" a vyzval společnost, aby "vykořenila zlo znásilnění a dalších podobných zločinů".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků