Hlavní obsah
Nejnovější demonstrace se v Hongkongu obešla bez střetů s policií. Foto: Tyrone Siu, Reuters

V Hongkongu se sešlo 50 tisíc demonstrantů, s policií se nestřetli

V hongkongském přístavu se v sobotu sešli prodemokratičtí demonstranti i stoupenci místní vlády k dalším z řady protestů, které se v této bývalé britské kolonii konají již desátý týden. Do ulic vyšlo na 50 tisíc lidí, napsala agentura DPA. Demonstrace ale byly klidně a žádné vážnější střety s policií zatím hlášeny nejsou.

Nejnovější demonstrace se v Hongkongu obešla bez střetů s policií. Foto: Tyrone Siu, Reuters
V Hongkongu se sešlo 50 tisíc demonstrantů, s policií se nestřetli

Na jedné straně hongkongského přístavu se dnes sešli demonstranti, kteří požadují na vládě, aby splnila jejich požadavky. Na druhé straně demonstrující lidé vyjadřovali místní vládě podporu, uvedla agentura AP. Podle ní tyto souběžně probíhající protesty ztělesňují politické rozdělení poloautonomního Hongkongu.

Ve finanční čtvrti Hongkongu se rovněž shromáždili učitelé, aby vyjádřili podporu studentům a dalším účastníkům protivládních demonstrací. Zaplnili jedno z náměstí ve finanční čtvrti. Přišli s transparenty s nápisy jako "Chraňte příští generaci". Požadují, aby místní úřady reagovaly na požadavky demonstrantů a zastavily to, co nazývají policejním násilím vůči účastníkům protestů.

Týdny demonstrací v Hongkongu začaly jako výraz nesouhlasu se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek větší demokratičnosti politického systému a odchodu správkyně Hongkongu Carrie Lamové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků