Hlavní obsah
 

V čínském přístavu našli v troskách živého člověka

Stovky záchranářů a chemických expertů čínské armády pracují na místě dvou mohutných výbuchů nebezpečného materiálu, které ve středu večer místního času otřásly čínským přístavním městem Tchien-ťin. Zatímco záchranáři pátrají po možných přeživších, odborníci se snaží zjistit příčinu tragédie, při níž zemřelo nejméně 56 lidí a zraněno bylo na 700.

 
V čínském přístavu našli v troskách živého člověka

Představitel místní radnice novinářům podle agentury Reuters sdělil, že se během pátečních záchranných prací podařilo objevit v troskách vybuchlého skladu nebezpečných chemikálií živého člověka. Panují však stále obavy, že počet obětí neštěstí poroste, neboť 71 zraněných je ve vážném stavu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Na místě neštěstí zůstala poničená hasičská technika

Video: Reuters

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Čínská státní agentura Nová Čína napsala, že záchranáři a hasiči pracují proti času, aby zachránili všechny zraněné a dostali pod kontrolu požáry. Chemici se vedle příčiny exploze snaží zjistit, zda okolí skladu nebylo kontaminováno životu nebezpečnými plyny, které by mohly ohrozit například zasahující hasiče. Společnost vlastnící sklad, kde k explozím došlo, měla v minulosti problémy s porušením bezpečnostních předpisů.

Zkáza po explozích v čínském přístavu

Foto: ČTK/AP

Záchranné práce brzdí obavy z dalších možných výbuchů.

Foto: ČTK/AP

Více než 3500 obyvatel okolí bylo evakuováno a strávilo noc v nouzových obydlích.

Rozlehlý přístav Tchien-ťin, desátý největší na světě, leží asi 150 kilometrů jihovýchodně od metropole Pekingu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků