Hlavní obsah
 

Přes 20 tisíc nakažených. Čína vede všelidovou válku s koronavirem

Čínské úřady v úterý oznámily, že počet nově potvrzených případů nákazy koronovirem v Číně byl v pondělí 3235. Celkový počet nakažených dosáhl 20 438, zatímco v neděli jich bylo přes 17 000. Zemřelo 425 lidí, což je o 64 víc než předchozí den. Čína podle prezidenta Si Ťin-pchinga vede „všelidovou válku” prostřednictvím prevence. První oběť koronaviru zaznamenali v Hongkongu.

 
Přes 20 tisíc nakažených. Čína vede všelidovou válku s koronavirem

Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet potvrzených případů bude dál stoupat, protože tisíce odebraných vzorků se zkoumá. V provincii Chu-pej začala přijímat pacienty nově vybudovaná nemocnice s kapacitou tisíc lůžek, další nemocnice s 1500 lůžky má být dokončena v příštích dnech.

V Hongkongu podlehl koronaviru devětatřicetiletý muž, který v lednu navštívil čínský Wu-chan. Podle lékařů trpěl i jiným dlouhodobým onemocněním.

Do Wu-chanu přijíždějí armádní lékařské týmy, které mají lékařům v městských nemocnicích pomáhat. Čínský prezident Si Ťin-pching na zvláštní schůzi politbyra komunistické strany prohlásil, že země vede „všelidovou válku,” která má cestou prevence epidemii zastavit. Ti, kdo své povinnost zanedbávají, budou potrestáni, citovala prezidenta televize CCTV.

V Číně už je přes 20 tisíc lidí nakažených koronavirem

Foto: Andy Wong, ČTK/AP

Čínské ministerstvo zahraničí v úterý znovu upozornilo Spojené státy, že by neměly přehánět reakci na epidemické šíření nového koronaviru a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingem nákazu zastavil. Čína vzala na vědomí nabídku americké pomoci a doufá, že pomoc přijde co nejdřív, konstatovala mluvčí ministerstva Chua Čchun-jing.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků