Hlavní obsah

Přes 20 tisíc nakažených. Čína vede všelidovou válku s koronavirem

4. 2. 2020, 6:25 – Peking

Čínské úřady v úterý oznámily, že počet nově potvrzených případů nákazy koronovirem v Číně byl v pondělí 3235. Celkový počet nakažených dosáhl 20 438, zatímco v neděli jich bylo přes 17 000. Zemřelo 425 lidí, což je o 64 víc než předchozí den. Čína podle prezidenta Si Ťin-pchinga vede „všelidovou válku” prostřednictvím prevence. První oběť koronaviru zaznamenali v Hongkongu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Nová nemocnice ve Wu-chanu přijímá pacientyVideo: Reuters

 
Článek

Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet potvrzených případů bude dál stoupat, protože tisíce odebraných vzorků se zkoumá. V provincii Chu-pej začala přijímat pacienty nově vybudovaná nemocnice s kapacitou tisíc lůžek, další nemocnice s 1500 lůžky má být dokončena v příštích dnech.

V Hongkongu podlehl koronaviru devětatřicetiletý muž, který v lednu navštívil čínský Wu-chan. Podle lékařů trpěl i jiným dlouhodobým onemocněním.

Muži v Bavorsku nakaženému koronavirem onemocnělo už i druhé dítě

Do Wu-chanu přijíždějí armádní lékařské týmy, které mají lékařům v městských nemocnicích pomáhat. Čínský prezident Si Ťin-pching na zvláštní schůzi politbyra komunistické strany prohlásil, že země vede „všelidovou válku,” která má cestou prevence epidemii zastavit. Ti, kdo své povinnost zanedbávají, budou potrestáni, citovala prezidenta televize CCTV.

Foto: Andy Wong, ČTK/AP

V Číně už je přes 20 tisíc lidí nakažených koronavirem

Čínské ministerstvo zahraničí v úterý znovu upozornilo Spojené státy, že by neměly přehánět reakci na epidemické šíření nového koronaviru a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingem nákazu zastavil. Čína vzala na vědomí nabídku americké pomoci a doufá, že pomoc přijde co nejdřív, konstatovala mluvčí ministerstva Chua Čchun-jing.

Reklama

Související témata:

Výběr článků