Hlavní obsah

V Austrálii uznali třetí pohlaví

Australský nejvyšší soud ve středu uznal neurčitost pohlaví člověka, který se označuje pouze jménem Norrie a necítí se být ani mužem, ani ženou. Dvaapadesátiletý Norrie se původně narodil ve Skotsku jako muž Bruce Norrie Watson, ale v roce 1989 podstoupil chirurgickou změnu pohlaví na ženu. O případu informovala agentura AFP.

V Austrálii uznali třetí pohlaví

„Nejvyšší soud uznává, že jedinec nemusí být ani muž, ani žena, a tímto povoluje registraci 'neurčitého' pohlaví,“ zněl verdikt, který soudní porota schválila jednomyslně. Soud tak potvrdil rozhodnutí apelačního soudu v Novém Jižním Walesu z loňského roku.

Norrie se necítí být ani mužem, ani ženou.

Foto: Profimedia.cz

Norrie se však ani po operaci necítí být ženou. Po zamítnutí své úřední registrace jako osoby nespecifikovaného pohlaví si připadala „sociálně popravená“.

Třetí pohlaví uznali loni také v Německu. Týká se to lidí, kteří se narodili s nejednoznačnými pohlavními znaky, tedy jako hermafroditi. Úprava se nevztahuje na transsexuály, kteří se cítí být příslušníkem určitého pohlaví, ačkoli anatomicky mají pohlaví opačné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků