Hlavní obsah
Příslušníci americké námořní pěchoty v afghánské provincii Hílmand Foto: Ahmad Masood , Reuters

V Afghánistánu padlo sedm koaličních vojáků

Sedm zahraničních vojáků zahynulo od čtvrtka v jižním Afghánistánu. Čtyři americké vojáky usmrtil výbuch nálože nastražené u silnice v jihoafghánské provincii Hílmand. Tři členové jednotek NATO byli zabiti při pumovém útoku na jejich hlídku a během následné palby povstalců Tálibánu na jihu země, uvedla v pátek tisková agentura AP.

Příslušníci americké námořní pěchoty v afghánské provincii Hílmand Foto: Ahmad Masood , Reuters
V Afghánistánu padlo sedm koaličních vojáků

Národnosti tří zabitých příslušníků NATO nebyly zveřejněny, v oblasti ale působí především američtí a britští vojáci 

Útoky si ve čtvrtek vyžádaly i oběti v řadách afghánských bezpečnostních sil. Při explozi bomby nastražené u silnice v jihoafghánské provincii Kandahár přišlo večer o život pět afghánských policistů.

V pátek ráno zabil pumový výbuch v téže provincii člena afghánské soukromé bezpečnostní agentury, který doprovázel konvoj vezoucí zásoby mezinárodním jednotkám. Další čtyři příslušníci ostrahy utrpěli zranění.

Počet obětí z řad mezinárodních jednotek v Afghánistánu stále stoupá. Minulý měsíc bylo zabito na afghánském území 76 zahraničních vojáků, což je vůbec nejhorší měsíční bilance v průběhu války proti fundamentalistickému hnutí Taliban, zahájené v roce 2001. Od začátku srpna padlo již 18 příslušníků mezinárodních sil, z toho nejméně jedenáct Američanů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků