Hlavní obsah
Věznice ve města Altamira, kde vypuklo násilí. Foto: Profimedia.cz

Uřezávali hlavy a zakládali požáry, v Brazílii se vzbouřili vězni

Při nepokojích ve věznici na severu Brazílie zemřelo v pondělí 52 vězňů, informovala agentura AFP. Podle místních médií byly příčinou nepokojů ve věznici ve městě Altamira ve státě Pará střety mezi dvěma konkurenčními gangy.

Věznice ve města Altamira, kde vypuklo násilí. Foto: Profimedia.cz
Uřezávali hlavy a zakládali požáry, v Brazílii se vzbouřili vězni

Server O Globo s odvoláním na úřady státu Pará uvedl, že 16 vězňům vzbouřenci uřízli hlavu. U mnoha mrtvých bylo zřejmě příčinou smrti udušení, vězni v části areálu totiž založili požár.

Nepokoje vypukly časně ráno místního času a trestanci při nich zadrželi dva dozorce jako rukojmí. Podle místních médií už byli dozorci osvobozeni. Nepokoje trvaly asi pět hodin.

Brazilské ministerstvo spravedlnosti v prohlášení uvedlo, že spolupracuje se správou státu Pará v hledání těch, kdo jsou za násilí odpovědní. Ředitel státní věznice Jarbas Vasconcelos podle Reuters prohlásil, že vedení káznice nemělo žádné informace o tom, že by se útok připravoval.

Vzpoury v brazilských věznicích nejsou ojedinělé, ta nynější je co do počtu mrtvých výjimečná. Podle dostupných údajů jde o jednu z nejtragičtějších vězeňských vzpour v novodobé historii země.

Brazilské věznice jsou přeplněné a někteří místní dozorci jsou zkorumpovaní, takže mezi vězně se dostávají drogy i zbraně. Také věznice ve města Altamira, kde vypuklo násilí, byla přeplněná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků