Hlavní obsah
Rodinní příslušníci doprovází v pohřebním voze těla uhořelých dětí. Foto: Reuters

Třináct dětí zemřelo při požáru barmské školy, mohla být zapálena

Třináct dětí zemřelo v úterý při požáru islámské náboženské školy v bývalém hlavním městě Barmy Rangúnu. I když se původně uvádělo, že požár způsobil zkrat nebo přehřátí transformátoru, sílí obavy, že škola mohla být zapálena. Barmou cloumá sektářské násilí, buddhisté vypalují mešity a muslimské obchody.

Rodinní příslušníci doprovází v pohřebním voze těla uhořelých dětí. Foto: Reuters
Třináct dětí zemřelo při požáru barmské školy, mohla být zapálena

"Uhasili jsme požár, ale původní příčinu stále neznáme. Koluje tu kolem toho spousta zvěstí," řekl zástupce hasičů Myin Aun.

Všechny oběti požáru, který propukl v 02:40, se udusily. V internátu školy nedaleko mešity v multietnické rangúnské čtvrti spalo asi 70 osob, většinou chlapců ve věku 13 a 14 let. Podle svědků k vysokému počtu obětí přispělo i to, že dveře ubytovny byly zamčené a nemohli vyskákat z oken, v nichž jsou železné mříže.

Jako příčinu požáru uvedli místní hasiči zkrat či přehřátí transformátoru, ale později oficiální činitelé prohlásili, že případ stále vyšetřují, napsala agentura Reuters. Místní muslimové, kteří v převážně buddhistické Barmě tvoří menšinu, jsou ale vůči tvrzení hasičů podezíraví.

Nedávná vlna násilí mezi muslimy a buddhisty si v březnu vyžádala 43 obětí. Dalších více než 12 000 lidí opustilo ze strachu své domovy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků