Hlavní obsah
Viktor But Foto: Profimedia.cz

Thajsko v úterý vydalo do Spojených států ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta, přezdívaného obchodník se smrtí. But v USA čelí obvinění ze spiknutí s cílem zabíjet Američany a podpory terorismu.

Viktor But Foto: Profimedia.cz
Thajsko vydalo obchodníka se smrtí do USA

„But již opustil území Thajska. Osobně jsem ho doprovodil do letadla, eskortuje ho šest amerických představitelů,“ potvrdil thajský premiér Apchisit Vedžadžíva.

Bývalý pilot sovětského letectva But byl v Bangkoku zatčen v březnu 2008 poté, co se setkal s americkými agenty, kteří se vydávali za kolumbijské povstalce. But jim chtěl prodat vrtulníky, letadla, rakety a další zbraně.

Obchodník se smrtí v minulosti dodával zbraně válčícím stranám v Jižní Americe, na Blízkém východě i v Africe a mezi jeho klienty patřili Charles Taylor v Libérii či Muammar Kaddáfí v Libyi, uvedla agentura AP. Buta se zastává ruská vláda, která se ho také snažila dostat z Thajska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků