Hlavní obsah
Znetvořený Lál Mohammed Foto: Oleg Popov, Reuters

Tálibán znetvořil muže za to, že hlasoval v afghánských volbách

Afghánce, který neuposlechl doporučení Tálibánu a chtěl odevzdat svůj hlas v prezidentských volbách 20. srpna, zbili a znetvořili radikálové, píše list The Times. Uřízli mu nos a část ušních boltců.

Znetvořený Lál Mohammed Foto: Oleg Popov, Reuters
Tálibán znetvořil muže za to, že hlasoval v afghánských volbách

Zemědělec Lál Mohammed z vesnice Galpagel v provincii Uruzgán se rozhodl navzdory varování radikálů využít svého volebního práva. V půlce půldruhahodinové cesty k hlasovací místnosti otce osmi dětí zastavili tři muži s kalašnikovy a pásy munice a představili se mu jako bojovníci Tálibánu. Prohledali ho a když u něj našli dokumenty, jimiž se registroval k volbám, rozhodli se jej exemplárně potrestat.

„Křičeli na mě a pak mě začali bít pažbami pušek. Řekli mi, že mi dají lekci. Nejbolestivější bylo, když mě bili do obličeje,“ vypověděl muž, jehož tvář byla plná podlitin a vypadalo to, že má zlomenou lícní kost.

„Bili mě a kopali tak tvrdě, až jsem upadl na zem. Potom si jeden z mužů sedl na mou hruď, vytáhl nůž a pak jsem začal cítit hroznou bolet, jak mi uřezával nos. Další muž použil nůž a já cítil ještě větší bolest, cítil jsem, že mám krev po celém obličeji. Myslel jsem si, že by bylo lepší umřít,“ vypověděl rolník, který pak upadl do bezvědomí. Našel ho jiný člověk, který procházel kolem. Znetvořeného muže přepravili na oslu. Pak našli taxikáře, kterého přesvědčili, aby Lála Mohammeda převezli do nemocnice.

Ten s bolestí vzpomíná i na hrůznou cestu: „Jízda na oslu byla tvrdá, myslel jsem si, že ji nepřežiju, silnice byla špatná a můj obličej vážně zraněný. Když jsem se dostal do nemocnice, byl jsem šťastný, ale řekli mi, že nemají lůžka, abych přišel za několik dní.“

Tři dny trvalo, než byl znetvořený rolník ošetřen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků