Hlavní obsah

Surfař přežil útok žraloka lidožravého

Útok žraloka lidožravého přežil v neděli australský surfař u západního pobřeží Austrálie. Surfařova zranění jsou vážná, ale není prý ohrožen na životě. Uvedl to podle serveru surfinglife.com.au mluvčí nemocnice, kde je muž nyní hospitalizován.

Surfař přežil útok žraloka lidožravého

Čtyřicetiletý Michael Bedford byl v době napadení asi 150 metrů od pobřeží.

"... Toho žraloka jsem opravdu neviděl. Zahlédl jsem jen gejzír vody a hned jsem věděl, co se stalo. Michael žraloka spatřil teprve, když byl asi 20 metrů od něj. (Žralok) mířil přímo k němu," uvedl Bedfordův kamarád Lee Cummuskey v interview pro The West Australian News. Dodal, že žralok zaútočil celkem dvakrát, Bedfordovi se však podařilo udržet se na surfu a dostat se z dosahu žraločích zubů.

Na pomoc mu vzápětí přispěchal Cummuskey i skupina rybářů. Bedford utrpěl hluboká poranění na pravé noze a musel být převezen do nemocnice. Nyní je podle mluvčího nemocnice ve stabilizovaném stavu.

Bedford zahlédl žraloka jen krátce, ale domnívá se, že patřil k druhu žraloka lidožravého.

Žralok lidožravý, nazývaný také žralok bílý nebo bílá smrt, patří mezi nejobávanější mořské živočichy. Dává přednost vodám mírných zeměpisných šířek a většinu času tráví samotářským životem na otevřeném moři.
Spolehlivým poznávacím znamením tohoto druhu je vysoká trojúhelníková hřbetní ploutev a silný poloměsíčitý ocas.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků