Hlavní obsah
 

Srážka obřích lodí v Karibiku: Jedna se zaryla do paluby druhé

U mexického ostrovního přístavu Cozumel v Karibiku se v pátek srazily dvě velké výletní lodě. Při kolizi byla poškozena část paluby jedné z lodí a šest lidí utrpělo lehká zranění, informovala agentura AP.

 
Srážka obřích lodí v Karibiku: Jedna se zaryla do paluby druhé

Podle společnosti Carnival Cruise Line, která obě lodě provozuje, se Carnival Glory „dostala do kontaktu” s lodí Carnival Legend, ale pomalá nehoda „nezpůsobila žádné problémy, které by měly vliv na plavební způsobilost obou plavidel”.

„Náraz nebyl tak hrozný,” řekl americké televizi CNN jeden z pasažérů Carnival Legend. „Bylo to, jako kdyby narazila velká vlna,” dodal.

Srážka nicméně způsobila u části cestujících paniku a personál musel evakuovat jednu z jídelen. Oba kapitáni oznámili, že kolizi zavinily mořské proudy a prudký vítr.

Společnost Carnival Cruise Line neohlásila žádnou změnu plánu trasy obou plavidel, jen cestujícím doporučila, ať si užijí plánovaný den na pevnině.

Loď Carnival Glory měří na délku 290 metrů, má kapacitu pro téměř tři tisíce cestujících a vyplouvá z New Orleans na cesty po Karibiku a do Panamského průplavu. Carnival Legend měří téměř 294 metrů, vyplouvá z různých přístavu ve Spojených státech i v Evropě a pojme až 2124 pasažérů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků