Hlavní obsah
 

Spálená těla na nástupištích. Lokomotivě v Káhiře po nárazu vybuchla nádrž

Rozsáhlý požár po nehodě vlaku zachvátil železniční nádraží v egyptské Káhiře, napsal server deníku Mirror. První informace hovoří o 25 mrtvých a 50 zraněných. Bilance ale není konečná a zřejmě bude stoupat. Kvůli ohni se podle očitých svědků z místa zhroutila část budovy. Zatím nejsou zprávy, že by na místě byli cizinci.

 
Spálená těla na nástupištích. Lokomotivě v Káhiře po nárazu vybuchla nádrž

Požár vypukl na Ramsesově nádraží, když vlaková souprava z Alexandrie narazila do ocelové bariéry. Následně s největší pravděpodobností vybuchla palivová nádrž lokomotivy, uvedla Sky News Arabia. „Všichni začali utíkat, ale mnoho lidí zemřelo, když vybuchla lokomotiva. Viděla jsem na zemi ležet nejméně devět těl,” řekla svědkyně Míná Ghálíová.

Další svědek Ibráhím Husajn řekl, že viděl, jak z lokomotivy gestikuloval muž a volal, že nefungují brzdy. Pak z lokomotivy vyskočil. Ahmad Abdattaváb viděl, že na nástupišti čekalo zrovna hodně lidí. „Zachvátil je oheň, hořeli a utíkali, dokud o několik metrů dál neupadli. Byla to děsivá scéna,” popsal. Další svědci uvedli, že viděli v lokomotivě plameny ještě před nárazem.

Plameny se šířily ohromnou rychlostí. Fotografie z místa ukazují spálená těla na nástupištích a v kolejištích. Všude kolem je hustý černý dým.

Vlakové nádraží v Káhiře zachvátil rozsáhlý požár

Foto: Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Egypt má jednu z nejstarších železničních sítí v regionu a nehody jsou časté. „Řekli nám, že mají nové lokomotivy a vlaky za miliony dolarů, ale lidé při železničních neštěstích stále umírají,” prohlásil student Alí Ramadán, který při středeční nehodě utrpěl popáleniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků