Hlavní obsah

Socha Buddhy při slavnostním odhalení zavalila thajského duchovního

Slavnostní odhalení sochy Buddhy v severním Thajsku skončilo tragicky. Bezprostředně poté, co byla betonová skulptura poprvé představena veřejnosti, se uvolnila z podstavce a zavalila přítomného duchovního. Muž byl na místě mrtev.

Socha Buddhy při slavnostním odhalení zavalila thajského duchovního

Sochu Buddhy ve vesnici Khon Kaen odhaloval dvaapadesátiletý Saman Chanthayothi. Místním měla přinést štěstí, skutečnost však byla jiná. Podstavec, na němž byla socha položena, prasknul přesně ve chvíli, kdy Chanthayothi sejmul roušku. Monument ho udeřil do hlavy a následně zavalil.

Podle agentury AP na místě propukla panika a vyprošťování zavaleného muže začalo až ve chvíli, kdy se usadil prach a přítomní se uklidnili. Muž uvězněný pod bezmála pětimetrovou sochou, už však byl v té chvíli mrtev. S vyproštěním těla musel pomáhat jeřáb.

Příčinou neštěstí byl podle agentury AP, která se odkazuje na vyšetřovatele, příliš slabý podstavec sochy. Příbuzní oběti vysvětlení přijali a další vyšetřování nepožadují. Se zesnulým se rozloučí v buddhistickém chrámu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků