Hlavní obsah
Starosta Ósaky Toru Hašimoto Foto: Kyodo News, ČTK/AP

Sexuální otrokyně byly válečnou nutností, prohlásil starosta Ósaky

Starosta japonského města Ósaky způsobil rozruch svým výrokem o ženách, z nichž si japonští vojáci během druhé světové udělali svoje sexuální otrokyně. Podle starosty Toru Hašimota to byla nutnost.

Starosta Ósaky Toru Hašimoto Foto: Kyodo News, ČTK/AP
Sexuální otrokyně byly válečnou nutností, prohlásil starosta Ósaky

„Za okolností, při nichž vzduchem lítají kulky, riskují vojáci, že přijdou o život. Když v takové situaci chcete, aby si odpočinuli, systém s utěšujícími ženami je nezbytný. Tomu každý rozumí,“ prohlásil podle agentury AP v pondělí Hašimoto.

Starosta přiznal, že ženy byly k pohlavnímu styku s příslušníky armády nuceny proti své vůli. Upozornil také, že Japonci nebyli jediní, kdo ženy v konfliktech zneužívali. Hašimoto nicméně uznává odpovědnost Japonska, už v roce 1995 se postavil za tehdejšího premiéra Tomiičiho Murajamu, který se za činy Japonců za války okolním státům omluvil.

Japonští vojáci na okupovaných územích učinili své sexuální otrokyně ze zhruba 200 000 žen, povětšinou se jednalo o Číňanky a Korejky, ale také o Filipínky, Indonésanky a Tchajwanky.

Spoluzakladatel nacionalistické Strany za obnovu Japonska Hašimoto není neznámý svými kontroverzními výroky. Loni například prohlásil, že Japonsko potřebuje diktaturu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků