Hlavní obsah
Místo exploze u autobusového nádraží v Rávalpindí Foto: Mian Khursheed , Reuters

Sebevražedný výbuch zabil 12 lidí na pákistánském nádraží

Nejméně dvanáct obětí si v pondělí vyžádal sebevražedný atentát na autobusovém nádraží v pákistánském městě Rávalpindí. Dalších osmnáct osob bylo zraněno při explozi mohutné nálože v autě. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Místo exploze u autobusového nádraží v Rávalpindí Foto: Mian Khursheed , Reuters
Sebevražedný výbuch zabil 12 lidí na pákistánském nádraží

"Mohlo by jít o sebevražedný útok," poznamenal policejní důstojník Násir Chán Durraní. Dodal, že záchranáři odvezli z místa výbuchu deset těl, mezi nimiž zřejmě jedno patřilo útočníkovi. Některá média uváděla, že při výbuchu zemřelo 14 osob.

Podle šetření policie nálož v dodávce explodovala, když z ní vystoupil muž. Dodávku zaparkoval u garáží hlavního autobusového nádraží ve městě Rávalpindí, kterou využívá i armáda. Garáže se nacházejí blízko velkého tržiště

Podle ministra vnitra Rahmána Málika zatím není jasné, jestli byly cílem útočníka právě vojenské garáže nebo rušná část u nádraží.

Mohutná exploze zničila řadu zaparkovaných aut a mikrobusů i mnoho stánků. Policisté je prohlíželi a pátrali po dalších obětech.

Rávalpindí tvoří dvojměstí s metropolí Islámábádem. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků