Hlavní obsah
Záběr na místo jednoho z předchozích útoků hnutí Aš-Šabáb Foto: Feisal Omar, Reuters

Při útoku na hotel v Somálsku zemřelo nejméně deset lidí

Při pátečním útoku na hotel v somálském přístavu Kismayo zemřelo nejméně deset lidí. Informovala o tom agentura AP. Bilance se může ještě zvýšit, protože boje o budovu mezi extremisty a bezpečnostními silami ještě neskončily, uvedl zástupce místní správy Abdi Ahmed. K atentátu se přihlásilo islamistické hnutí Šabáb.

Záběr na místo jednoho z předchozích útoků hnutí Aš-Šabáb Foto: Feisal Omar, Reuters
Při útoku na hotel v Somálsku zemřelo nejméně deset lidí

Většina obětí jsou hosté hotelu, kam často chodí poslanci a zástupci místní správy. Mezi mrtvými jsou dva novináři, řekl Abdi Ahmed.

Mluvčí hnutí Šábáb potvrdil, že po výbuchu došlo v hotelu ke střelbě. "Nejdříve jsme podnikli sebevražedný útok bombou umístěnou v autě a potom ozbrojení bojovníci vtrhli do hotelu," řekl mluvčí, podle kterého je v hotelu mnoho bezvládných těl, včetně jednoho mrtvého bělocha.

Stařešinové a zákonodárci se v přístavu na jihu země setkali, aby probrali nadcházející srpnové místní volby.

Hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida, usiluje o svržení prozápadní somálské vlády a zavedení islámského práva šaría v Somálsku. Vládě se podařilo skupinu z přístavu Kismayo vyhnat v roce 2012, přístavní město bylo pro hnutí zásadním zdrojem příjmů. Organizace útoky často cílí na vládní čtvrť a hotely, které navštěvují úředníci a cizinci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků