Hlavní obsah
Podobný žralok druhu mako vyskočil na palubu menší rybářské lodi. Foto: Profimedia.cz

Potápěč se stal druhou obětí velkého bílého žraloka během dvanácti dnů

Australská policie v sobotu oznámila smrt amerického potápěče u západního pobřeží. Se vší pravděpodobností byl zabit velkým bílým žralokem. Jedná se tak o několikátý případ napadení žralokem za poslední měsíc a druhý tragický za 12 dní.

Podobný žralok druhu mako vyskočil na palubu menší rybářské lodi. Foto: Profimedia.cz
Potápěč se stal druhou obětí velkého bílého žraloka během dvanácti dnů

Podle policie  žil americký potápěč v Austrálii s pracovním vízem. Dle očitých svědků se v místě ponoru náhle objevily bubliny a krev, chvíli poté se na hladině objevilo potápěčovo tělo. Na místě neštěstí byl spatřen zhruba tři metry velký bílý žralok.

K tragické události došlo v oblasti  Rottnest Island, tedy zhruba 20 kilometrů od velmi oblíbené pláže v Perthu, kde byl 10. října zabit plavec pravděpodobně také obávaným predátorem.

Minulý měsíc také velký bílý žralok překousl vejpůl surfaře v australském Bunker Bay. Tedy opět v blízkosti pláže ve městě Perth, a jedná se tak o několikáté tragické setkání v této oblasti. Velký bílý žralok je jedním z nejobávanějších mořských dravců vůbec. Dorůstá délky až 6 metrů a jeho váha může dosahovat až dvou tun.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Žralok u Austrálie překousl 21letého surfaře vejpůl

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků