Hlavní obsah
Policie odvádí kapitána I Čun-soka (uprostřed). Foto: Uncredited, ČTK/AP

Jihokorejská policie zatkla kapitána trajektu Sewol, který se ve středu potopil u ostrova Čedžu. Zadrženi byli i další dva členové posádky. Uvedla to v pátek večer agentura Reuters. Při havárii lodi zemřelo 28 lidí a 268 se jich stále pohřešuje. Je už téměř jisté, že zahynuli v potopeném vraku. Zachránit se zatím podařilo jen 179 pasažérů.

Policie odvádí kapitána I Čun-soka (uprostřed). Foto: Uncredited, ČTK/AP
Policie zatkla kapitána potopeného trajektu

Policie kapitána podezírá z toho, že zanedbal své povinnosti, nebyl u kormidla a řízení lodi se věnoval třetí důstojník. Není dosud jasné, zda je mezi zadrženými i on.

Podle jihokorejské agentury Jonhap bylo vzneseno obvinění už proti třem členům posádky.

Kde byl lodivod, není stále jasné

Kapitán I Čun-sok  nebyl po nehodě na můstku a neřídil tak záchranné operace. Není dosud jasné, kde se v době tragédie zdržoval.

Vyšetřovatelé se stále snaží zjistit, co se na lodi dělo krátce před nehodou. Přeživší pasažéři nejprve uslyšeli ránu a nevylučují, že loď do něčeho narazila. Podivný se jim zdál i prudký manévr trajektu krátce před tím.

Pochybnosti panují i o počátku evakuace, která byla podle nich nařízena s půlhodinovým zpožděním poté, co ji k tomu vyzval dispečink.

Podle výpovědí zachráněných trvala posádka na tom, že lidé nemají loď opouštět.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Pátrání po pohřešovaných z potopeného trajektu probíhá na vodě i ze vzduchu

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků