Hlavní obsah

Policie indentifikovala jednoho atentátníka z Jakarty

Podařilo se identifikovat jednoho z autorů pátečních sebevražedných teroristických atentátů ve dvou luxusních hotelích v Jakartě, které si vyžádaly osm mrtvých a 55 zraněných. Uvedla to místní policie. Identitu muže však prý nezveřejní.

Policie indentifikovala jednoho atentátníka z Jakarty

"Jeden ze dvou (sebevrahů) byl identifikován. Nemohu vám odhalit jeho celé jméno, ale začíná na písmeno N. Další tělo je nyní také zkoumáno k identifikaci," řekl na briefingu v Jakartě policejní mluvčí Nanan Soekarna, kterého citovala agentura AFP.

Ke krvavým atentátům v hotelích Marriott a Ritz-Carlton, které vyvolaly pohoršení doma i v zahraničí, se dosud nikdo nepřihlásil a indonéské úřady z nich ještě nikoho oficiálně neobvinily.

Šéf protiteroristického oddělení indonéského ministerstva bezpečnosti Ansyaad Mbai ale řekl, že atentát je "jasně spojen" s Núrdinem Topem, jedním z hlavních organizátorů teroristických útoků, které v posledních letech v zemi uskutečnila organizace Jemaah Islamiyah. Ta je napojena na teroristickou síť Al-Káida.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků