Hlavní obsah
Následky zemětřesení v Nepálu Foto: Danish Siddiqui, Reuters

Pod troskami v Nepálu přežil osm dní i stoletý muž

Tři živé lidi, mezi nimi i 101letého muže, našli záchranáři osm dní po ničivém zemětřesení severovýchodně od Káthmándú. Dvě osoby objevili v troskách domku, třetí byla vytažena ze závalu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Následky zemětřesení v Nepálu Foto: Danish Siddiqui, Reuters
Pod troskami v Nepálu přežil osm dní i stoletý muž

Záchranu tří lidí v horské vesnici v odlehlé oblasti potvrdil AP vládní administrátor Surja Prašád Upadhaja. Podle něj byli zachráněni dva muži a jedna žena u vesnice Sjauli, ležící 50 kilometrů západně od metropole. Všichni byli převezeni do blízké vojenské nemocnice.

Agentuře DPA řekl policista Ram Bahadúr i jména zachráněných a dodal, že dva byli vyproštěni zpod trosek hliněného domu, třetí byl vytažen ze závalu půdy, který uvolnily otřesy.

List Daily Pakistan uvedl, že jeden ze zachráněných mužů má 105 let, DPA citovala záchranáře, že má více než sto let, úřady nakonec uvedly, že jeho věk je 101 let. .

V neděli stoupl počet obětí zemětřesení z minulé soboty na 7057, když bylo v údolí Langtang nalezeno dalších 51 mrtvých těl. Mezi oběťmi bylo i šest cizinců. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Záchranáři v Nepálu odklízejí následky zemětřesení

Video: Reuters

Pomoc vázne

S plynoucími dny se ukazuje, že se nedaří pomoc distribuovat. U vesnice Pauathok byl z trosek sestaven nápis: „Potřebujeme pomoc, prosím pomozte.“

Pauvathok leží přitom jen 50 kilometrů východně od Káthmándú. Ani týden po zemětřesení tam zatím nepřijel žádný vládní úředník ani voják, uvedla televize Fox News.

Když tam v sobotu ráno dorazila kolona vozidel s pomocí doprovázená ozbrojenými policisty, aby nebyla vyrabována, nezastavila tam. Obyvatelé křičeli: „Jsme pro vás neviditelní!“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků