Hlavní obsah
 

Počet obětí MERS v Koreji překročil 15, nakažených je přes 150

Jižní Korea v pondělí oznámila pět nových případů nákazy nebezpečným koronavirem. Celkem už MERS onemocnělo 150 lidí. Ohlášeno bylo také další úmrtní na nemoc, od propuknutí nákazy v květnu jde už o šestnáctou oběť, informovalo o tom podle agentury Jonhap jihokorejské ministerstvo zdravotnictví.

 
Počet obětí MERS v Koreji překročil 15, nakažených je přes 150

Jedna oběť má 58 let a trpěla cukrovkou, druhá má 61 a neměla žádnou jinou nemoc, což bývá neobvyklé, Většinou MERS podlehli starší lidé, kteří trpěli dalším závažným onemocněním.

Podle ministerstva  je stav sedmnácti nakažených není stabilizovaný a hrozí, že počet obětí může stoupnout.

Po započtení nových případů  činí smrtnost 10,7 procenta, což je méně ne globálních 40 procent. Alarmující naopak je, že 64 procent lidí se nakazilo MERS v nemocnici, buď jde o zdravotníky, nebo o další pacienty.  Jedna ze soulských nemocnic zavřela většinu svých oddělení, protože byla označena za hlavní zdroj nákazy.

Jihokorejské jeptišky s maskami na demonstraci požadují po Japonsku odškodnění pro ženy nucené k prostituci.

Foto: Lee Jin-man, ČTK/AP

Jižní Korea má největší počet případů blízkovýchodního respiračního syndromu (MERS) mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé. Do země nákazu zavlekl jeden z místních podnikatelů.

Příznaky nemoci se projevily také u 38letého Jihokorejce pobývajícího na Slovensku. Podezření na nákazu se nepotvrdilo, ale test se bude opakovat, jedna hodnota byla hraniční, informoval v neděli mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Peter Bubla. [celá zpráva]

Infekci způsobuje koronavirus z téhož kmene, jako je virus zodpovědný za onemocnění SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), jež v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. Úmrtnost na MERS je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) podstatně větší, tento virus se ale šíří pomaleji než SARS

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků