Hlavní obsah
Letecký záběr za sesuvy půdy v Uttarákhandu Foto: Handout, Reuters

Po povodních v Indii zůstává 3000 nezvěstných

Kolem 3000 lidí zůstává nezvěstných po povodních a sesuvech půdy, které před čtrnácti dny postihly severoindický stát Uittarákhand. Zatím je potvrzeno přes 800 obětí, počet mrtvých však nemusí být nikdy znám, uvedly podle BBC úřady.

Letecký záběr za sesuvy půdy v Uttarákhandu Foto: Handout, Reuters
Po povodních v Indii zůstává 3000 nezvěstných

„Nikdy nebudeme znát přesný počet mrtvých a počet zasypaných nebo odnesených vodou,“ řekl premiér Uttarákhandu Vidaj Bahuguna. „Podle mých informací je pořád nezvěstných asi 3000 lidí,“ řekl premiér a dodal: „Odškodníme jejich rodiny. Musejí donést místopřísežné prohlášení, že jejich příbuzní zmizeli a po třiceti dnech se nevrátili.“

Situaci po nejsilnějších monzunových deštích za osmdesát let se stále ještě nepodařilo zvládnout, i když bylo zachráněno na 100 000 osob. Stovky lidí jsou stále uvězněny v odříznutém Badrináthu.

Výstavba domů na březích řek je v severoindickém státu Uttarákhand napříště zakázána. Podle ekologů i skupin pro rozvojovou pomoc právě chaotická městská výstavba a odlesňování přispěly značnou měrou k vysokému počtu obětí povodní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků