Hlavní obsah

Po devíti dnech zachránili 14 lidí z potopeného trajektu

Po devíti dnech se v pondělí podařilo zachránit dalších čtrnáct cestujících z trajektu Senopati Nusantara, který se s asi 600 pasažéry potopil 30. 12. Ze záchranného člunu je vyzvedla okolo proplouvající nákladní loď.

Po devíti dnech zachránili 14 lidí z potopeného trajektu

V člunu bylo patnáct osob, ale jedna z nich zemřela krátce poté, co byla přenesena na palubu nákladní lodi pro totální vyčerpání. Nákladní loď má se zachráněnými dorazit k pevnině v pondělí večer.

Už minulý týden se podařilo zachránit několik lidí až u 500 km vzdáleného Bali [celá zpráva] a na 200 kilometrů vzdálené ropné plošině. [celá zpráva]

Z šesti set pasažéru trajektu se podařilo zachránil 234 osoby. Trajekt nedokázal v prudké bouři vzdorovat desetimetrovým vlnám. Voda se dostal do podpalubí.

Trajekt plul z přístavu Kumai na ostrově Borneo do Semarandu na Jávě.

Trasa potopeného trajektu Senopasi Nusantara a zříceného Boiengu 737-400 společnosti Adam Air. Novinky.cz s použitím Google Maps

Zmizelé letadlo se nedaří nalézt

Pátrání po pohřešovaných původně mělo skončit v sobotu, i další pasažéři však mají šanci na záchranu, protože pokračuje pátrání po Boeingu 737-400 nízkonákladové společnosti Adam Air, který minulé pondělí zmizel z radarů. Stroj, na jehož palubě byli 102 lidé, se dosud nepodařilo nalézt. Pátraní se účastní na 3 000 vojáků, policistů i civilních záchranářů. [celá zpráva]

Indonésii pomáhají i Spojené státy. Do záchranné akce se v sobotu zapojili specialisté amerického úřadu pro bezpečnost letového provozu a odborníci firmy Boeing. V úterý se do pátrání připojí i průzkumná loď amerického námořnictva Mary Sears, která je vybavená sonarem a zařízením schopným pod mořskou hladinou najít kovové předměty.

"Je nemožné,že by stroj jen tak zmizel," uvedl indonéský viceprezident Jusúf Kalla. "I kdyby to trvalo měsíc, budeme v hledání pokračovat."

"Dneska se pátrání zaměří na oblasti, které už byly prohledány dříve," uvedl Eddy Suyanto, mající na starosti indonéské letecké záchranné operace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků