Hlavní obsah
Holandské komando zadržuje piráty. Foto: NATO/Handout , Reuters

Nizozemští vojáci zaútočili na loď pirátů a osvobodili dvacet rukojmí

Příslušníci holandské jednotky speciálních sil v sobotu pronikli na mateřskou loď pirátů, kteří zaútočili na tanker. Osvobodili dvacet rukojmí. Zajali také sedm pirátů, ty ale museli z právních důvodů opět propustit na svobodu. O zásahu informovala agentura Reuters a televize SkyNews.

Holandské komando zadržuje piráty. Foto: NATO/Handout , Reuters
Nizozemští vojáci zaútočili na loď pirátů a osvobodili dvacet rukojmí

Velení NATO uvedlo, že holandská fregata odpověděla na útok na loď MT Handytenkers Magic. Na palubě řeckého tankeru, který piráti ostřelovali z pušek, byl nalezen nevybuchlý granát z raketového granátometu.

Tanker podle mluvčího sil NATO Alexandreho Santose Fernandese v sobotu ráno po útoku pirátů žádal o pomoc. Nizozemská válečná loď De Zeven Provincien spatřila piráty, jak míří vstříc směrem jemenskému rybářskému trawleru. Příslušníci jednotky holandských speciálních sil pronikli na palubu trawleru a zjistili, že jej ovládají piráti, kteří jej používají jako mateřskou loď pro své útočné rychlé čluny.

Z paluby osvobodili dvacetičlennou vězněnou jemenskou posádku, která tam byla zadržována od nedělě. Zadrželi i sedm pirátů, ale ty museli pustit, protože stávající nizozemský zákon neumožňuje piráty zajaté za takovýchto okolností věznit.

Mezitím belgická vláda oznámila, že piráti cestou unesli lodní rýpadlo. Plavidlo bylo na cestě k Seychelám.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků