Hlavní obsah
Náhradní matka Pattaramon Chanbuaová s Gammym Foto: Profimedia.cz

Nechtěnému chlapci s Downovým syndromem udělila Austrálie občanství

Austrálie udělila občanství chlapci, který se před rokem narodil v Thajsku náhradní matce. Uvedly to v úterý australské sdělovací prostředky. Hoch je postižen Downovým syndromem a jeho australští rodiče si jej na rozdíl od jeho zdravého dvojčete odmítli převzít.

Náhradní matka Pattaramon Chanbuaová s Gammym Foto: Profimedia.cz
Nechtěnému chlapci s Downovým syndromem udělila Austrálie občanství

Zatímco zdravou dívku jménem Pipah si rodiče David a Wendy Farnellovi odvezli, nemocného Gammyho si nepřevzali. Později uvedli, že si dítě chtěli vzít, ale to už jim náhradní matka nedovolila.

Případ vzbudil pozornost po celém světě a rozproudil debatu o mezinárodních dohodách o náhradním mateřství.

Náhradní matka Pattaramon Chanbuaová tvrdí, že si rodiče přáli potrat, když se o nemoci plodu dozvěděli. Interrupce však byla proti náboženskému přesvědčení nastávající rodičky.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Náhradní matka chce zpět i zdravé dvojče postiženého dítěte

Video: Reuters

Náhradní matka si chlapce, kterému byl v prosinci rok, ponechala. Jelikož Gammyho biologický otec je Australan, nebyl s udělením občanství dítěti problém. Dítě, které má kvůli syndromu rovněž potíže se srdcem, tak bude mít možnost léčby v Austrálii. Jednadvacetiletá thajská matka však na vyřízení své žádosti stále čeká.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků