Hlavní obsah
Tajfun doprovází silný vichr a vlnobití Foto: Park Ji-ho, ČTK/AP

Na Koreu se žene silný tajfun Maysak

Korejský poloostrov se připravuje na ničivý tajfun Maysak. Bouře se nyní nachází západně od Japonska, vítr dosahuje rychlosti 162 kilometrů za hodinu. Očekává se, že nad korejskou pevninu dorazí v noci na čtvrtek.

Tajfun doprovází silný vichr a vlnobití Foto: Park Ji-ho, ČTK/AP
Na Koreu se žene silný tajfun Maysak

Jihokorejské úřady ve středu odpoledne zrušily nejméně 439 domácích letů. Uzavřeny byly národní parky a do bezpečných přístavů se přesunulo přes 36 tisíc rybářských lodí a dalších plavidel.

Na bouři se připravuje i KLDR, kde kontrolují budovy, silnice, železnici či kanalizační systém, informovala tamní tisková agentura KCNA.

Oblast severovýchodního Pacifiku v následujících dnech potrápí také tropická bouře Haishen. Její vítr nyní dosahuje rychlosti 90 kilometrů za hodinu, než zasáhne japonské ostrovy Kjúšú a Šikoku, však ještě může nabrat na síle, píše AP. Korejský poloostrov příchod bouře očekává v pondělí.

Škody v Severní a Jižní Koreji napáchal minulý týden tajfun Bavi, který v obou zemích poničil domy a úrody, vyvracel stromy a zatopil silnice. Ani jedna ze zemí v souvislosti s bouří nehlásila žádné oběti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků