Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muslimka v Malajsii dostane šest ran bičem za vypití jednoho piva

Islámský soud v Malajsii odsoudil muslimku k šesti ranám bičem za to, že v nočním klubu vypila jedno pivo. Žena se rozhodla proti rozsudku odvolat. S odvoláním na místní justici to v úterý uvedla agentura AP.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muslimka v Malajsii dostane šest ran bičem za vypití jednoho piva

Dvaatřicetiletá žena, která pracuje i jako modelka, byla za konzumaci alkoholu odsouzena také k pokutě 1400 dolarů (25 400 korun). Cílem potrestání je, aby obviněná cítila lítost a aby to sloužilo jako lekce ostatním muslimům, vysvětlil soudce.

Pití alkoholu je v Malajsii náboženským prohřeškem jen pro muslimy, kteří tvoří téměř dvě třetiny obyvatel. Viníci jsou hnáni před islámské soudy, které řeší hlavně případy spojené s rodinnými a morálními otázkami muslimů.

K bičování bývají ženy v zemi odsouzeny jen zřídka. Tento trest je zpravidla vyhrazen mužům, kteří se provinili úplatkářstvím až znásilněním. Většinou je rozsudek vykonáván speciálně trénovanými pracovníky ve věznicích, dodala AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků