Hlavní obsah
 

Melania Trumpová schytala kritiku za tropickou helmu

Tvrdou kritiku na sociálních sítích si vysloužila první dáma USA Melania Trumpová za své oblečení, během návštěvy organizace pro záchranu slůňat v Keni. Trnem v oku se uživatelům stala její tropická helma, kterou se chránila proti sluníčku, napsala agentura DPA. Kritici tvrdí, že připomíná výbavu bývalých kolonizátorů afrického kontinentu.

 
Melania Trumpová schytala kritiku za tropickou helmu

„Není známějšího symbolu kolonialismu v Africe, než je tropická helma,“ napsal na Twitter uživatel pod jménem Onye Nkuzi a pokračuje: „To, že si první dáma USA vezme takový klobouk v roce 2018, patří k jejímu nejhoršímu faux pas. Měla by zastřelit svého stylistu.“

Uživatelé sociálních sítí Melanii Trumpovou zkritizovali za tropickou helmu.

Foto: Carlo Allegri, Reuters

Ken Opalo, keňský docent, který působí na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu, napsal sarkasticky na Twitter: „koloniální elegance“ a dodal k tomu: „Abychom pochopili, proč nemají Afričané příliš pochopení pro koloniální nostalgii, nemusí se nijak dopodrobna zabývat nepředstavitelnou brutalitou a násilím provázejícími koloniální éru.“

Během své návštěvy sloního sirotčince a výletu na safari do národního parku u Nairobi, který pro ni hostitelé připravili, si Melania Trumpová oblékla úzké hnědé kalhoty, tmavé kozačky, bílou košili a bílou tropickou helmu.

Ve sloním sirotčinci si zkusila krmení mláďat.

Foto: Ben Curtis, ČTK/AP

Melania Trumpová je na své první samostatné zahraniční cestě v roli americké první dámy. Dosud navštívila Ghanu, Malawi a Keňu. V sobotu ji čeká návštěva Egypta.

Agentura DPA připomíná, že nedávno první dáma popudila, když si na cestu do texaského centra, kde jsou internovány děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů, oblékla bundu s nápisem "Je mi to úplně jedno, a vám?"

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků