Hlavní obsah
Mešita Al Noor v Christchurchi Foto: Stringer, Reuters

Masakru v mešitě těsně unikli bangladéšští hráči kriketu

Při pátečním teroristickém útoku v mešitě Al Noor v centru novozélandského města Christchurch bylo zavražděno 41 lidí. Obětí mohlo být ještě více. Masakru těsně unikli bangladéšští hráči kriketu, kteří zamířili na Nový Zéland v rámci série mezistátních utkání.

Mešita Al Noor v Christchurchi Foto: Stringer, Reuters
Masakru v mešitě těsně unikli bangladéšští hráči kriketu

Bangladéšská reprezentace měla ve městě Christchurch v sobotu sehrát přátelské utkání s novozélandským národním týmem Black Caps. Mešita Al Noor v ulici Deans je jen několik minut cesty od stadiónu, kde se utkání mělo konat. V pátek do modlitebny bangladéšští hráči zamířili.

Když uslyšeli střelbu, začali utíkat přes park zpátky ke stadiónu. „Bangladéšský tým unikl z mešity u Hagley Parku, kde byli aktivní střelci,“ uvedl reportér serveru ESPNCricinfo Mohammad Isam.

„Celý tým právě utekl před střelci. Hrozivá zkušenost. Modlete se za nás, prosím,“ uvedl jeden z hráčů.

„Unikli jen těsně,” řekl agentuře Reuters kondiční trenér mužstva Mario Villavarayen. Hráči jsou podle něj v bezpečí v hotelu, ale jsou v šoku. „Bylo jim řečeno, aby nevycházeli,” dodal.

Přátelský zápas byl zrušen. Hráči chtějí letět domů, dodal Isam.

Střelba v mešitě

Páteční střelba v mešitě Al Noor si vyžádala minimálně 41 mrtvých. Při dalším útoku v mešitě v Linwoodu zahynulo osm lidí.

Devětatřicetiletý Rahimi Ahmad šel do mešity Al Noor se svým jedenáctiletým synem – jako každý pátek. Hoch si hrál venku, když střelba vypukla. Jeden z věřících chlapce popadl a utekl s ním do bezpečí do jednoho z okolních domů. Co se stalo s jeho otcem, zatím nikdo netuší, napsal deník The New Zealand Herald. „Chci jen vědět, že je v bezpečí, modlím se a doufám, že zavolá,” řekla jeho žena Azila. Její muž pochází z Malajsie a rodina žije ve městě Christchurch už zhruba pět let. „Řekli nám, že nemáme vycházet, nevím, komu mám zavolat nebo co jiného dělat,” dodala podle ČTK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků