Hlavní obsah

Korejský torpédoborec dostihl unesený obří tanker

Korejský torpédoborec v úterý dostihl obří tanker Samho Dream, který unesli v neděli v Indickém oceánu somálští piráti. Zatím se drží v bezpečné vzdálenosti. Soul oznámil, že válečná loď vybavená vrtulníkem Lynx bude nadále tanker o výtlaku 300 000 tun s nákladem 1,5 miliónu barelů ropy sledovat.

Korejský torpédoborec dostihl unesený obří tanker

Loď plující z Iráku do USA pod jihokorejskou vlajkou byla unesena v neděli na širém moři v Indickém oceánu asi 1500 kilometrů jihovýchodně od Adenského zálivu poblíž Malediv. [celá zpráva]

Na palubě tankeru je 19 filipínských a pět jihokorejských námořníků.

Piráti zatím nevznesli žádné požadavky na výkupné, v pondělí ale sdělili, že tanker pluje do přístavu Haradhere, který je jednou ze základen pirátů.

Policista ukazuje místo únosu tankeru Samho Dream

Foto: Yonhap, Reuters

Podle korespondenta BCC se zdá, že torpédoborec nepodnikal žádnou akci, i když je vyzbrojen zbraněmi, které mohou zasáhnout cíl vzdálený 32 kilometrů a má na palubě bojový vrtulník. Jakákoli vojenská akce by mohla nejen ohrozit životy námořníků, ale také způsobit značnou ekologickou katastrofu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Samho Dream je teprve třetím velmi velkým tankerem na přepravu ropy, kterého se piráti zmocnili. V roce 2008 unesli ještě větší saúdskoarabskou loď Sirius Star, loni pak tanker Maran Centaurus, za který vyinkasovali nejméně 5,5 miliónu dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků