Hlavní obsah
 

Kimovi úderníci šturmují na pomoc tajfunem zdevastovaným oblastem

Severokorejský režim zmobilizoval tisíce dělníků a členů vládnoucí partaje, které podle tamní tiskové agentury KCNA vyšle na pomoc tajfunem zdevastovaným oblastem. Před odjezdem na místo určení se Kimovi úderníci zúčastnili ceremoniálního průvodu v Pchjongjangu. Záběry od KCNA ve středu převzala agentura Reuters.

 
Kimovi úderníci šturmují na pomoc tajfunem zdevastovaným oblastem

Severokorejská strana práce dělníky a partajníky nechala nastoupit před Palácem slunce Kumsusanem. Jde o mauzoleum Kim Ir-sena a jeho syna Kim Čong-ila, což je jedna z nejvýznamnějších staveb a pamětihodností v severokorejské metropoli.

Podle agentury KCNA se před palácem shromáždilo 12 tisíc dělníků a straníků. Na zveřejněných záběrech je vidět, jak se masa lidí dala na pochod. V nejbližší době by měla být přepravena na místo určení – tajfunem Mayska zdevastované pobřežní oblasti.

Podle satelitních záběrů tajfun způsobil rozsáhlé záplavy u přístavního města Wonsanu na jihovýchodním pobřeží Severní Koreje. Pod vodou bylo i tamní moderní letiště. Státní média oznámila, že si tajfun a záplavy vyžádaly několik desítek obětí.

Postižené oblasti o víkendu navštívil také severokorejský vůdce Kim Čong-un.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků