Hlavní obsah

Keňa po útoku na autobus zaútočila v Somálsku

Keňské bezpečnostní síly v neděli odpověděly na sobotní vražedný útok islamistických milicí zabitím nejméně stovky jejich členů na jejich základně v Somálsku. Oznámil to keňský viceprezident William Ruto. Příslušníci milicí Šabáb v sobotu na severovýchodě Keni přepadli autobus do Nairobi a zabili 28 cestujících nemuslimského vyznání.

Keňa po útoku na autobus zaútočila v Somálsku

Keňské síly udeřily na tábor, kde Šabáb naplánoval sobotní útok, řekl Ruto v keňském rozhlase. „Posíláme jim jasný vzkaz: můžete se sem vplížit a zaútočit na nevinné civilisty. Ale za každý útok na Keňu a její lidi vás budeme pronásledovat všude, kam se hnete,” řekl Ruto podle agentury AP.

Šabáb se k masakru přihlásil a označil jej za odvetu za nedávný zásah keňské policie proti mešitám ve druhém největším keňském městě Mombase. Ruto prohlásil, že vládní síly budou chránit občany všemi prostředky, včetně razií v mešitách. [celá zpráva]

„Každé místo bohoslužeb, které ochotně poskytuje útočiště terorismu, se samo zbavuje své posvátnosti,” řekl viceprezident. Keňské úřady uvedly, že mešity v Mombase se dostaly pod kontrolu radikálních duchovních napojených na extremisty a sloužily jako jejich výcviková centra. Policie na místě našla tajné sklady munice a zadržela asi 300 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků