Hlavní obsah

Jižní Korea podnikne vojenské akce proti KLDR, soudí bývalý šéf tajných služeb

Jižní Korea ztrácí s KLDR trpělivost a pravděpodobně proti svému severnímu sousedovi podnikne omezenou vojenskou akci. Televizi CNN to řekl bývalý šéf amerických tajných služeb Dennis Blair, který o víkendu Korejský poloostrov navštívil.

Jižní Korea podnikne vojenské akce proti KLDR, soudí bývalý šéf tajných služeb

Tvrdí, že se rozhodně nebude jednat o útok, spíše sérii menších akcí. Nedávný útok Severní Koreje na jihokorejský ostrov dostal Soul podle Blaira pod tlak veřejného mínění. Lidé tvrdý postup podporují a chtějí, aby vláda nějak reagovala.

V pořadu CNN "O stavu unie" Blair řekl, že letošním potopením jihokorejské lodi, při kterém zahynulo 46 námořníků, a bombardováním ostrova, při němž přišli o život čtyři lidé, přetekl v Soulu už pohár trpělivosti.

Blair byl šéfem amerických tajných služeb necelého půldruhého roku. Letos musel odstoupit, když musel čelit tvrdé kritice kvůli květnovému pokusu o teroristický útok na newyorském Times Square.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků